JUNKRIDE INDOOR CUP 2017 / Slovenský pohár BMX PARK

Tak a je za nami 3. kolo JUNKRIDE INDOOR CUPu !  Na tretie – posledné kolo Indoor Cupu prišlo kopec riderov a ľudí aj napriek chladnému počasiu. Počet registrovaných jazdcov sa pohyboval okolo 60 v štyroch kategóriach. Fantastická atmosféra a celkom slušná “bitka” riderov zo Slovenska, Čiech a Maďarska. V showroome sa podával horúci čaj (možno aj s rumom) a kvalitnú atmostféru robili všetci, ktorí prišli toto podujatie znova podporiť. Speaker a prorok Martin Ďurček opäť hecoval atmosféru a každý jazdec išiel na maximum !

JUNIOR

Začali sme kategóriou Junior. Veľmi nás teší že sa celkovo zúčastnilo pohára až 21 jazdcov do 15 rokov. Vidno že mladí sa neboja a idú do toho naplno, veríme že z nich vyrastú kvalitní jazdci, ktorí budú ešte veľa rokov šíriť BMX !

Víťazstvo tretieho kola a zárovaň aj celkové víťazstvo pohára si odniesol Dávid Király z Nových Zámkov, ktorý okrem veľkých trikov zabíjal asi najväčší štýl zo všetkých mlaďasov, veľké polety a do toho štýlové triky ! Veľmi zaujímavý bol boj o druhé miesto medzi domácim Martinom Molnárom a Tomášom Pížom s českých Strážnic. Na treťom kole si druhé miesto nakoniec odniesol Martin Molnár napríklad za 720 a Tomáš tretie miesto za jediný backflip z Juniorov. Vo finálnom poradí po 3 kolách skončil ale Tomáš Píža druhý a Martin Molnár tretí. Pekne jazdil aj štvrtý Andrej Szabo, ktorí neobhájil prvé miesto z 2. kola a prekvapil aj piaty mlaďas Tomáš Tohol z Námestova.

AMATER BMX

Kategória Amatér je vždy plná prekvapení. V treťom kole bolo vidieť, že chalani mali park dosť najazdený a niektorí nastrieľali veci, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani v pro kategórii. Porotovať to bolo naozaj ťažké a výsledky boli naozaj tesné.

3.miesto si zaslúžil Jakub Korbaš z Čadce, ktorý to naozaj zabíjal a vo svojej jazde odišiel backflip barspin, 36 tailwhip, flair, tailwhip z rádiusu do vertky, backflip cez dlhý funbox a podobné pecky !  2. miesto si zaslúžil Viktor “Milan” Chrenko za extrémne technické jazdy na istotu v jeho klasickom štýle. Viktor sa stal zároveň víťazom INDOOR Cupu spomedzi Slovákov. 1. miesto získal Honza Broža, tento mladý Český drak vypekal divoké kombinácie trikov a transferov a zároveň sa stal aj celkovým víťazom celého Indoor Cupu v kategórií Amateur. Gratulujeme !!!

Vo finálnom poradí amatérov po Honzovi Brožovi a Viktorovi Chrenkovi sa nakoniec na treťom mieste umiestnil ďalší miestny jazdec Martin Rosival, ktorý si išiel netradičné štýlové jazdy s footplant 36kami a podobne. No a na štvrtom – Jakub Korbaš, piatom – Marcel Šustek a šiestom mieste – Dominik Jašurek, patrí rešpekt chalanom z Čadce, ktorí sa poctivo zúčastnili všetkých troch kôl!

MTB

V kategórí MTB sa celkovo počas všetkých 3 kôl zúčastnilo 22 jazdcov. Poradie prvých 5 jazdcov na poslednom kole bolo rovnaké ako celkové poradie za všetky kolá. Chalani si teda išli konštantne a najviac si išiel mladý killer Viktor Podstavek, kotrý porotu presvedčil nielen veľkými trikmi, ale aj veľkým štýlom a transfermi cez všetky prekážky a cez celý park. Na druhom mieste sa tesne držal Palko Hraško s trikmi ako 36 doublebarspin, condormi do barspinu, 540 v rádiuse. Tretie miesto zaslúžene najštýlovejšie nosedive 36ky a  vysoké inverty v rádiuse Ondrej Kubica !

Na štvrtom mieste Martin Matejovie z Liptovského Mikuláša s barspinmi na všetky spôsoby, do jednej aj do druhej strany, jeden či dva, až komentátor nestíhal sledovať. Piatym miestom prekvapil Michal Herda, ktorý predtým jazdil BMX, ale našiel sa v MTB, na ktorom si dáva backflipy, veľké 36ky, condory a podobne. Na poslednom kole sa ukázál aj Henrich Both na svojom celoodpruženom dirťáku, po dlhom čase bolo vidieť aj Roaman Moldu a s veľkým štýlom sa všetkých 3 kôl zučastnili aj Lukáš Bača a Lukáš Mayer za Slayerized Košice !

PRO BMX

Silná kategória, ako vždy plná veľkých mien, veĺkých výkrikov a potleskov. Pár mien sa oplatí vypichnúť a to napríklad Filipa Baníka za jeho fatalitné tabletopy a wallride medzi oknami (“wallride kramáre”). Filip počas jázd ale spadol a získal 4. miesto. Kuba Najman, skúsený stylař z CZ zalietal krásne celý park ako keby tam jazdil stále. Frašix s Máriom Flamíkom si zajazdili park zo streetovým nádychom.

No a na stupni víťazov sme mali jazdcov z troch krajín! Tretie miesto – Maďar Bence Kiss posadil na riť všetkých pre jeho dokonalé inverty, turndowny a transfery vo výške. Druhé miesto – Čech Jakub Benda šiel nehorázne sady v oboch jazdách a obe na istotu. No a víťazom sa stal Michal Kovačovič ! Tento prepnutý mladík rozdrvil zraky divákov aj poroty. Lajny na všetky strany, takmer všetko do transferov, na istotu a s prehľadom. Peklo !!!

Celkovým víťazom a účastníkom všetkých troch kôl sa stal Námestovský goraľ Filip Baník. Druhé miesto obsadil Martin Toma zo Štúrova, ktorí sa stále zlepšuje a posúva svoje jazdenie cez 36 tailwhipy, flaire a aj veľké tobogan transfery. Tretie miesto v celkovom bodovom hodnotení získal Michal Kovačovič aj napriek tomu že jedno kolo vynechal. Štrtým sa stal Košičan Patrik Beňa s trailsovým štýlom. Gratulujeme všetkým !

Čo dodať na záver. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa akokoľvek podielali na zorganizovaní týchto troch kôl JUNKRIDE INDOOR CUPu. Vďaka vám vznikala super atmosféra plná zážitkov a spomienok. No a najviac si vďaku a úctu zaslúžia samotní riders a hlavné tí, ktorí odjazdili všetky kolá a neváhali sa pobiť aj s chladným decembrovým počasím.

Fotoreport z 2. kola tu.

Fotoreport z 1. kola tu.

Do budúceho roka sa opäť pripravuje rozsiahlejší Slovenský pohár s viacerými kolami vo viacerých mestách vo všetkých kategóriách PARK, STREET aj DIRT, BMX a aj MTB ! Pohár podporí aj Slovenský Zväz Cyklistiky a znova posunieme úroveň vyššie!

Vídíme sa v sezóne 2018 !